Video v marketingovej komunikácii funguje. Pri dobrom spracovaní vám dokonca prinesie prekvapivé výsledky, ktoré by ste len ťažko dosiahli pomocou statických obrázkov či dlhých a nudných textov. Predstavíme vám 10 dôvodov, prečo video do marketingovej komunikácie zaradiť čo najskôr.

Video funguje. To je fakt

Nech sa pozrieme akokoľvek ďaleko do minulosti, vždy zistíme, že ľudia milujú príbehy. O to viac, keď sú vizuálne spracované. Vizuálny obsah ovplyvňuje naše emócie aj nákupné rozhodovanie. Ak zohľadníme aj fakt, že momentálne žijeme v rýchlej dobe a informácie chceme získavať instantne, výsledok je jasný. Video obsah bude fungovať. Ak stále nemáte vo svojej marketingovej stratégii zaradené video, mali by ste tak urobiť čo najskôr. Prečítajte si o 10 dôvodoch, prečo je video správna voľba.

Video nepotrebuje čitateľov

Dobrá kniha nás vtiahne do deja a nechá nás zažiť všetky dobrodružstvá hlavného hrdinu. Čo sa však stane, ak je hlavným hrdinom príbehu služba alebo produkt?

Zákazníci v tom majú jasno. Až 72 % zákazníkov sa radšej dozvedá informácie o produktoch z videa, než z dlhého textu. Predstavte si, že by ste mali každý produkt detailne popísať, vysvetliť a predstaviť textom. Potrebovali by ste na to niekoľkostranovú príručku. Preto je lepšie vydať sa rýchlejšou a efektívnejšou cestou vo forme produktového videa, ktoré za pár sekúnd poskytne zákazníkovi rovnaké informácie.

Traffic na vašom webe sa zvýši

Dostať potenciálnych zákazníkov na web vie byť občas poriadne náročné. Niekedy nefunguje ani ten najlepší dizajn či správne kľúčové slová. Riešenie je pritom jednoduché. Prilákajte ich na web pútavým video obsahom.

86 % skúsených marketérov tvrdí, že práve video obsah im pomohol zvýšiť traffic na webe. A keď to tvrdí až 86 %, niečo na tom bude. Vyťažte aj vy z videa maximum.

Video urýchľuje rozhodovanie

Do rozhodovacieho procesu pri nákupe produktu alebo služby vstupuje množstvo faktorov. Záleží preto na každej informácii, ktorú zákazníkovi v tomto štádiu poskytnete. Pomôžte mu v rozhodovaní videom, ktoré je na to ideálnym prostriedkom.

90 % ľudí sa vyjadrilo, že práve produktové video im výrazne pomáha v rozhodovaní o kúpe. V prípade tutoriálu si môžu pozrieť ako produkt vyzerá, aké má benefity aj to, ako funguje. Nečakajte, že sa zákazník rozhodne správne a radšej si zaistite, že bude mať dostatok dôvodov na kúpu vášho produktu.

Vaše zárobky budú rásť

Vysoké zárobky sú snom každého podnikateľa. Práve o to v podnikaní ide. Predstavte si, že by vám tieto ciele pomáhalo dosahovať práve video.

Marketéri, ktorí v komunikačnej stratégii značky využívajú video obsah tvrdia, že vďaka nemu im zárobky rastú až o 49 % rýchlejšie ako tým, ktorí video v komunikácii nevyužívajú. Ušetrite čas, ktorý predstavuje peniaze a investujte do toho, čo vám pomôže zarobiť viac.

Prerazí vám cestu na vrchol aj vo vyhľadávači

To, že je video kráľom obsahu, vie aj vyhľadávač. Jedna z mnohých štatistík, ktoré to potvrdzujú tvrdí, že video umiestnené na webe zvyšuje organický traffic až o 157 %. To predstavuje presne 1,5-krát toľko potenciálnych zákazníkov navyše, ako bežne. To všetko len preto, že ste sa rozhodli na svoju webstránku umiestniť video. Jednoduché a účinné.

Video je viac než 1000 slov a obrázkov

Vedeli ste, že video obsah generuje na sociálnych sieťach až 12-krát viac zdieľaní, v porovnaní s bežnými obrázkovými a textovými príspevkami dokopy? Tento fakt nám potvrdí aj vznik známych stories či reels. Video na sociálnych sieťach funguje veľmi dobre a ľudia ho majú stále radšej. Premyslite si, aký video content chcete tvoriť a pustite sa do toho.

Ľudia zdieľajú najradšej videá

Chatové skupiny s priateľmi sú vždy plné vtipných, zaujímavých, ale aj náučných videí a obrázkov. Ste v takejto skupine aj vy? Vedzte, že nie ste sami. Až 92 % ľudí pravidelne zdieľa videá so svojimi priateľmi či rodinou.

Pozrime sa, čo to znamená pre vás, ako značku. Ak sa vám podarí vytvoriť dobré video, je vysoká šanca, že sa rozšíri aj v online priestore a spolu s ním aj povedomie o vašej značke. Takéto videá navyše nemusia stáť majland. Dôležitý je predovšetkým nápad a mediálne nasadenie.

Počas pandémie si ľudia na videá zvykli

Pandémia ovplyvnila naše správanie sa v online priestore. Deficit živého sociálneho kontaktu si kompenzujeme v online svete. V dobe lockdownov sa až 68 % ľuďom zmenil čas strávený pozeraním videí online a 98 % z nich sa tento čas zvýšil. Čo z toho vyplýva? Ľudia sledovali v pandemických časoch videá toľko, až si nich úplne zvykli. A to až do takej miery, že pri ich sledovaní ostali aj dnes. Spracujte svoje nápady do videí a pošlite ich do online sveta aj vy.

Telka je out, všetko sa deje v online svete

Kedysi boli jedným z populárnych audiovizuálnych spôsobov prezentácie značky reklamy v televízii. Doba sa však mení a telka je už dávno out. Až 6 z 10 ľudí by sa radšej rozhodlo pre online video, než reláciu či film v televízii. Veď kto z nás ešte aj pri sledovaní televízie nekontroluje svoj smartfón?

Video konzumujeme stále viac a viac

A keď si už myslíte, že video viac fungovať hádam ani nemôže, nakoniec vás prekvapí. Konzumácia video obsahu totiž každoročne stúpa približne o 100 %. Ak ste minulý rok nemali ani jeden dôvod, prečo zaradiť video do stratégie značky, tak dnes ich máte 100. A verte nám, že budú pribúdať. Preto nečakajte na ďalšie dôvody a využite potenciál video obsahu ešte dnes.

Ak vás presvedčili naše dôvody, prečo sa pustiť do video obsahu, sledujte nás aj naďalej. V ďalšej časti sa spoločne pozrieme na to, ako pripraviť pre video obsah dobrú marketingovú stratégiu.